Oxu və Qazan VIII müsabiqəsinin nəticələri açıqlandı
25.01.2022 1023

Light UP Training Platformun 23 yanvar tarixində təşkil etdiyi “Oxu və Qazan VIII” kitab oxuma müsabiqəsinin nəticələri açıqlandı.

Birinci yerə Məcidli Ramin Nüsrət oğlu

İkinci yerə Məhyəddinov Fərid Mürşüd oğlu

Üçüncü yerə Rəsulov Elməddin Camal oğlu layiq görülüb.

Yarış iştirakçıları və nəticələri aşağıdakı kimidir.

Nəticələr
Soyadı, adı, atasının adı Şəhər (rayon) Doğru cavab Səhv cavab Bal Yer
1 Məcidli Ramin Nüsrət Oğuz 74 5 72.75 1
2 Məhyəddinov Fərid Mürşüd Şəki 73 5 71.75 2
3 Rəsulov Elməddin Camal Bakı 73 6 71.5 3
4 Əsgərova Mələk Mehdi Bakı 73 7 71.25 4
5 Heydərli Kənan Mehman Bakı 72 8 70 5
6 Heydərli Sənan Mehman Bakı 72 8 70 5
7 İSMAYILOV ELŞƏN ELÇİN Bakı 70 10 67.5 6
8 Şəliyev Şeyxəli Araz Qax 66 13 62.75 7
9 Mehdiyev İsmayıl Maarif Bakı 65 15 61.25 8
10 Rəhimli Seyhun Nurasib Bakı 64 15 60.25 9
11 Məmmədov Samir Vaqif Əli Bayramlı 62 10 59.5 10
12 Bağırova Nərmin Anar Ağdaş 62 17 57.75 11
13 Cəfərova Ceyran İlham Lənkəran 61 19 56.25 12
14 Bədəlzadə Qulamalı Qulam Bakı 58 7 56.25 12
15 Yaqubova Nərgiz Şaban Sumqayıt 59 19 54.25 13
16 Məmmədli Vəli Elçin Qax 57 11 54.25 13
17 Sabitov Mahir Rəşid Qəbələ 55 15 51.25 14
18 Məmmədova Ruqiyyə Elşən Şəmkir 56 24 50 15
19 Alxazov Mahmud Mecid Zaqatala 56 24 50 15
20 Məmmədova Leyla Şamo Bakı 53 13 49.75 16
21 Hemidova Cəmilə Elçin Bakı 55 23 49.25 17
22 Mehtiyeva Gunay Tofiq Bakı 54 19 49.25 17
23 Qahirli Həsən Yaqub Bakı 54 26 47.5 18
24 Əliyev Nicat Məcid Bakı 54 26 47.5 18
25 Məmmədzadə Ülkər Namiq Oğuz 54 26 47.5 18
26 Şahpələngov Aqil Elşad Lerik 50 17 45.75 19
27 Məmmədov Mehman Adəm Bakı 52 25 45.75 19
28 Abdurrahman Ziya Rəsul Şamaxı 52 26 45.5 20
29 Qasimov Vusal Ayaz Bakı 50 25 43.75 21
30 Daşdəmirova Türkanə Məhəmmədəli Bakı 49 22 43.5 22
31 Atayev Cəfər Məhəmməd Abşeron 50 30 42.5 23
32 Hümmetova Ruxsarə Məhərrəm Şəki 49 27 42.25 24
33 Məmmədəliyev Fərman Şakir Bakı 45 12 42 25
34 Muxtarova Esmira Mirələskər Bakı 49 31 41.25 26
35 Yuzbasiyeva Nermin Bayram Baləkən 47 27 40.25 27
36 Abdullayev Muğdət Cabbar Bakı 47 27 40.25 27
37 Taci Adilya Azer Bakı 48 32 40 28
38 Osmanov Kenan Fikrət Kürdəmir 45 21 39.75 29
39 Osmanova Səbinə Aqil Qusar 47 30 39.5 30
40 Əsədova Zəminə Şakir Astara 46 27 39.25 31
41 Ağabəyova Günel Ceyhun Bakı 46 29 38.75 32
42 Agayev Kerim Ceyhun Masallı 43 19 38.25 33
43 Həsənli Rəşad Şükür Bakı 46 33 37.75 34
44 Alışova Nailə Telman Bakı 46 34 37.5 35
45 Memmedova Seide Seid Naxçıvan 44 28 37 36
46 Meherremov Elmeddin Umudvar Şəki 39 9 36.75 37
47 Həsənova Nərmin Rüstəm Şəki 40 18 35.5 38
48 Abbasova Nigar Cahangir Bakı 37 6 35.5 38
49 Mikayilov Vusal Şöyüb Baləkən 41 23 35.25 39
50 Kərimov Elgün Çələbi Zərdab 42 27 35.25 39
51 Məhərrəmov Səyyad Umudvar Şəki 36 4 35 40
52 Aliyeva Bahar Mehdi Xaçmaz 37 9 34.75 41
53 Hüseynova Minarə Ramiz Bakı 38 14 34.5 42
54 Xəlilli Fərrux Mehman Şəki 43 36 34 43
55 Şirinzadə Paşa Bəhruz Yevlax 43 37 33.75 44
56 Hacıyeva Minayə Natiq Bakı 43 37 33.75 44
57 Pirimov İsmayıl Habil Şəki 43 37 33.75 44
58 Fərziyev alişan Murad İsmayıllı 42 35 33.25 45
59 LƏTİFZADƏ NURAY Vüqar Ucar 38 21 32.75 46
60 Xudadadov Fərid Mayis Astara 42 37 32.75 46
61 Sadıxov Teyyub Məhəmmədəli Bakı 40 30 32.5 47
62 Sultanova Zülfiyyə Ələddin Zaqatala 39 28 32 48
63 Vəliyev Soltan Osman Zaqatala 37 21 31.75 49
64 Kərimli Aqşin Faiq Mingəçevir 41 39 31.25 50
65 Nəcəfova Nurlanə Məmməd Şəki 34 15 30.25 51
66 Smədov Rəsul Rahim Bakı 32 11 29.25 52
67 Hüseynli Ömər Akif Şamaxı 39 39 29.25 52
68 Fərhadova Dinarə Aslan Şəki 30 7 28.25 53
69 Mehtiyev Elçin Rafiz Bakı 38 42 27.5 54
70 Mehdiyeva Gülnaz Anar Ağstafa 35 31 27.25 55
71 İbrahimli Aytac Zeynal Bakı 37 42 26.5 56
72 Bayramova Günel Mübariz Bakı 36 42 25.5 57
73 Nəcəfli Aydan Nəsrulla Abşeron 25 3 24.25 58
74 Əhədova Gülnarə Hacıadil Bakı 31 28 24 59
75 Rüstəmov Ayxan Hidayət Abşeron 35 45 23.75 60
76 Fərziyeva Gülnigar Murad İsmayıllı 35 45 23.75 60
77 HƏSƏNOVA ZÖHRƏ İlham Əli Bayramlı 29 23 23.25 61
78 Osmanov Kənan Şirvan Bakı 34 46 22.5 62
79 Vaqifli Fidan Yaşar Mingəçevir 34 46 22.5 62
80 Nəbiyev Ramiq Natiq Ağdaş 33 45 21.75 63
81 Nurəliyeva Xanım Rauf Bakı 33 47 21.25 64
82 Qedirova Ema Murvet Quba 29 31 21.25 64
83 Memmedova Nezaket Esabeli Bakı 28 28 21 65
84 Məmmədli Xalidə Azər Şəki 31 42 20.5 66
85 Mehdiyev Seman Elxan Zərdab 32 48 20 67
86 Mirzəyev Samid Samir Lənkəran 32 48 20 67
87 Həsənova Nəzakət Ağayev Mürvət İmişli 32 48 20 67
88 Xəlilov Xəzər Məhəmmədiyə Qax 30 50 17.5 68
89 Səfərov Sabir Rayis Bakı 20 10 17.5 68
90 Aydinova Yasemen Araz Saatlı 30 50 17.5 68
91 Səlimli Ayxan Abbas Şəki 29 47 17.25 69
92 Abdullayev Cavanşir Cahangir Şəki 29 49 16.75 70
93 Novruzova Aysun Ədalət Bakı 29 51 16.25 71
94 Cəfərov Rövşən Möhyəddin Qazax 29 51 16.25 71
95 Məmmədova Səadət Mikayıl Bakı 29 51 16.25 71
96 Aybəniz Məmmədli Rəşad Bakı 17 4 16 72
97 Abiyeva Meleyke Fizuli Bakı 17 5 15.75 73
98 Ağasiyev Elnur Müzəffər Quba 21 26 14.5 74
99 Yusifli Nərmin Sarıbala Bakı 27 50 14.5 74
100 Süleymanov Fərid Rəhim Bakı 27 50 14.5 74
101 AbdullayevA Ayla Vüqar Göyçay 18 18 13.5 75
102 Ehedov Elsen Gulyar Bakı 23 38 13.5 75
103 Kerimov Mehemmed Senan Zaqatala 26 53 12.75 76
104 Məhərrəmova Gülnar Səfər Bakı 26 54 12.5 77
105 Vəliyev Məhəmməd Rafiq Bakı 26 54 12.5 77
106 Əlimuradov Emil Paşa Quba 23 44 12 78
107 Rəsulov Murad Davud Abşeron 25 52 12 78
108 Qədirov Ülvi Talıb Bakı 25 53 11.75 79
109 İsmayılov Turan Vüqar Tovuz 25 55 11.25 80
110 Cəbrayılova Lalə Mübariz Ucar 25 55 11.25 80
111 Məmmədli Rəşid Elman oğlu Bakı 25 55 11.25 80
112 Səfərova Qəmər Telman Bakı 25 55 11.25 80
113 Memmedov Elcin Akif Qazax 25 55 11.25 80
114 Musayev Tural Fazil Bakı 25 55 11.25 80
115 Vahabova Nigar Mecid Oğuz 25 55 11.25 80
116 Yusif GumRu Sarıbala Masallı 13 8 11 81
117 Tağızadə Ruslan Niyaz Bakı 13 9 10.75 82
118 Məmmədov Rusif Elçin Ağcabədi 20 37 10.75 82
119 İsgəndərli Yetər Elnur Gəncə 24 56 10 83
120 Seyidli Elxan Nazim Oğuz 24 56 10 83
121 Abdullayev Vüqar Şirxan Bakı 21 45 9.75 84
122 Sofiyev Əfsun İrşad Zaqatala 23 54 9.5 85
123 Hüseynova Zəhra Mürvət Qəbələ 23 55 9.25 86
124 Cəbiyeva Nərgiz Pərviz Bakı 23 57 8.75 87
125 Quliyeva Vəfa Etibar Beyləqan 22 55 8.25 88
126 Sədiyeva Nazəni Əfsər Şəki 22 56 8 89
127 Əliyev Şükür Həsən Cəbrayıl 22 57 7.75 90
128 Abdullayev Ozal Mubariz Ağdaş 21 57 6.75 91
129 Abbaszadə Zəkayi Zaur Astara 20 60 5 92
130 Mustafayeva Validə Araz Quba 19 60 4 93
131 Allahverdiyeva Nigar Allahverdi Goranboy 17 55 3.25 94
132 Cəfərli Cavidan Cahid Abşeron 7 16 3 95
133 Mirzeliyeva Cemale Elverdi Quba 5 8 3 95
134 Tapdıqlı Samirə Ağayar İsmayıllı 18 61 2.75 96
135 Ziyadxanova Mədinə Kərim Bakı 17 63 1.25 97
136 Memmedova Sebine Canpolad Saatlı 16 62 0.5 98
137 Həsənova Nahibə Şəmsəddin Zaqatala 12 68 0 99
138 Səfərova Afaq Ülfət Bakı 0 3 0 99